opowiadamy o technologii

Systemy Open Source, które MUSISZ wypróbować w Twojej firmie

systemy open source

Korzystanie z oprogramowania Open Source staje się coraz bardziej atrakcyjne i opłacalne dla firm. Wynika to z faktu, że narzędzia IT o otwartym kodzie źródłowym da się dowolnie dopasować do potrzeb rozwojowego biznesu.

W trakcie pandemii koronawirusa przekonaliśmy się jak istotna jest elastyczność środowiska IT w niepewnych warunkach gospodarczo-społecznych. Otwarty kod systemu to gwarancja, że nawet w przypadku znaczących przemian rynkowych, można kontynuować pracę z tym samym narzędziem. Wystarczy je rozbudować o pewne elementy niezbędne do prowadzenia biznesu na nowych zasadach.

W dzisiejszym artykule przyglądamy się kilku ciekawym przykładom systemów Open Source. Jeśli zależy Ci na zwinności prowadzonych przedsięwzięć, MUSISZ je koniecznie wypróbować.

1. MintHCM

MintHCM to kompleksowy system do zarządzania kapitałem ludzkim. Pozwala firmom efektywnie zarządzać personelem. Oferuje wiele funkcji z obszaru miękkiego HR, w tym zarządzanie ścieżką kariery, czasem pracy, talentami, zasobami firmy czy rekrutacją i onboardingiem. Z MintHCM można korzystać w przeglądarce internetowej lub w aplikacji mobilnej na dowolnym urządzeniu. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą zoptymalizować procesy związane z personelem i zwiększyć produktywność. Jeżeli potrzeby Twojego biznesu wykraczają poza standardową funkcjonalność HCM – wybrane funkcje można dodać, ingerując w otwarty kod źródłowy systemu.

2. SpiceCRM

SpiceCRM to system CRM (Customer Relationship Management) oparty na technologii AngularJS, PHP, Lightning Design System, MySQL oraz Elastic Search. Narzędzie pomaga skutecznie zarządzać relacjami z klientami. Służy do prowadzenia aktywności związanych ze sprzedażą, marketingiem i obsługą klienta. Oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak: wizualizacja Customer Journey, kanban do zarządzania statusem szans sprzedażowych, lejek sprzedaży i prognozowanie wyników zespołu handlowego. To idealne rozwiązanie dla firm, które chcą usprawnić swoje działania oraz poprawić Customer Experience, czyli doświadczenie konsumentów po kontakcie z ich marką.

3. Alfresco

Alfresco to platforma Enterprise Content Management, która umożliwia efektywne zarządzanie wiedzą oraz współpracę wielu osób nad ostateczną formą dokumentu. Oferuje zaawansowane funkcje, takie jak: automatyzacja obiegu plików, śledzenie wprowadzonych zmian i kontrola postępów podczas wytwarzania treści. Pozwala na dostęp z poziomu przeglądarki internetowej i przy pomocy dowolnego urządzenia. Integruje się z innymi systemami, stanowiąc ważny element kompleksowej platformy dla biznesu. Dzięki swojej wszechstronności Alfresco jest na co dzień wykorzystywane między innymi w agencji rządu USA – NASA.

4. Mautic

Mautic to narzędzie do automatyzacji marketingu, które umożliwia firmom skuteczne zarządzanie kampaniami marketingowymi i komunikacją z klientami. Mautic oferuje funkcje takie jak: tworzenie i monitorowanie kampanii email, analiza danych, lead scoring i wiele innych. To doskonałe narzędzie dla firm, które chcą zwiększyć zaangażowanie potencjalnych klientów i konwertować ich na sprzedaż. Aktualnie jest to jedyny system Marketing Automation o otwartym kodzie źródłowym.

5. SuiteCRM

SuiteCRM to kompleksowy system CRM, który oferuje wiele zaawansowanych funkcji, w tym zarządzanie kontaktami, sprzedażą, marketingiem i wsparciem klienta. Dzięki otwartości kodu oraz modułowej architekturze SuiteCRM jest łatwy do dostosowania do indywidualnych potrzeb firmy. To doskonałe narzędzie dla biznesów, które chcą usprawnić zarządzanie relacjami z klientami i zwiększyć efektywność działów sprzedaży i marketingu. Jedną z najważniejszych zalet SuiteCRM jest brak opłat licencyjnych. Twórcy gwarantują, że korzystanie z aplikacji nigdy nie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami, a produkt zawsze będzie dostępny na opensource’owej licencji AGPL3.

<codeSummary>

Korzystanie z otwartoźródłowych rozwiązań może przynieść wiele korzyści, m.in. oszczędność kosztów, elastyczność i bezpieczeństwo danych. Przytoczone dzisiaj MintHCM, SpiceCRM, Alfresco, Mautic i SuiteCRM to tylko niektóre z wielu systemów, które warto rozważyć. Wybór zależy od specyficznych potrzeb Twojej firmy, ale każde z tych narzędzi może przyczynić się do usprawnienia procesów i zwiększenia efektywności prowadzonych działań. Daj im szansę i przekonaj się, w jaki sposób mogą się przysłużyć także Twojej firmie.

Interesują Cię systemy Open Source? Napisz do nas na adres: kontakt@codestory.pl