Prawdziwa wartość sztucznej inteligencji dotyczy jednak wspierania wymiernej innowacji.
Czytaj dalej, jeżeli ciekawią Cię przypadki praktycznego wykorzystania machine learning w warunkach biznesowych. W artykule prezentujemy przykłady zastosowania technologii AI w odpowiedzi na realne potrzeby użytkowników. Sprawdźmy, do czego możesz wykorzystać sztuczną inteligencję w branży, w której działasz. Jeśli się pospieszysz, być może zdążysz jeszcze przed końcem roku?
Sztuczna inteligencja w biznesie
Sztuczna inteligencja to przede wszystkim sposób na trafne, poparte danymi decyzje biznesowe. Dzięki zastosowaniu AI zyskujesz na czasie, usprawniasz proces dochodzenia do wiedzy i bez trudu oceniasz potencjał dowolnego przedsięwzięcia. Wystarczy, że do firmowej bazy podepniesz odpowiedni model machine learning.
Dzięki nowoczesnej technologii operacje, które tradycyjnie zajmowałyby wiele tygodni, możesz teraz wykonywać w czasie potrzebnym na zaparzenie świeżej kawy. Potencjał jest niemal nieograniczony. Sztuczna inteligencja przeanalizuje za Ciebie wszystkie dostępne informacje, z własnych lub zewnętrznych źródeł. Jej funkcjonalność da się zresztą dowolnie zaprojektować.
Oto kilka przykładów zastosowania AI w systemach IT dla biznesu:
- Asystent użytkownika
- Ustalanie priorytetów w procesie
- Inicjowanie usprawnień
- Rozbudowa systemu przy pomocy AI
Przeanalizujmy: co oznaczają, w jakich sytuacjach się przydają i komu służą.
Asystent AI użytkownika systemu
Przygniata Cię liczba danych? Korzystasz ze zbyt wielu narzędzi? Nie wiesz, gdzie szukać odpowiedzi na swoje pytania?
AI to doskonały sposób na sprawne dotarcie do prostej, acz kompleksowej informacji. Sztuczna inteligencja podpięta do Twojego środowiska IT może działać jako asystent ds. pozyskiwania wiedzy. Z różnych źródeł i z uwzględnieniem przyznanych użytkownikowi uprawnień.
Zamiast błądzić po systemach – po prostu zapytaj swojego asystenta AI.
Możesz się z nim komunikować przy pomocy naturalnego języka wypowiedzi. Nie trzeba się znać ani na programowaniu, ani na budowaniu promptów. Sztuczna inteligencja zinterpretuje Twoje instrukcje, przeszuka bazę danych i w mgnieniu oka udzieli stosownej odpowiedzi.
Jeśli zintegrujesz kilka wykorzystywanych w firmie systemów, uda się nawet przełączać między kontekstami. W intuicyjny sposób zweryfikujesz dane kontaktowe klienta albo ile godzin poświęcono na realizację wybranego projektu.
Ustalanie priorytetów w procesie
Nie wiesz czym się zająć w pierwszej kolejności? Przytłacza Cię ilość zadań i powiadomień z różnych systemów?
Sztuczna inteligencja może Cię wspierać także na polu zarządzania priorytetami. To niezastąpione narzędzie do analizy danych historycznych, wyznaczania trendu oraz wyprowadzania wniosków na temat najlepszych kroków do podejścia w procesie.
Dzięki niej przestaniesz opierać swoje decyzje na snapshotach z bazy danych. Wskazówki, które otrzymasz są komponowane „na żywo” i to bez konieczności budowania raportów.
AI wyróżni dla Ciebie szanse sprzedażowe, którymi należy się zająć. Podpowie, co zrobić, by powtórzyć sukces minionych transakcji. Podpięte do platformy Customer Service, rozpozna okoliczności sprzyjające ofertowaniu cross- i up-sell. Na podstawie badania sentymentu, uruchomi procedurę rabatową albo zaproponuje sposób rozwiązania problemu. Może nawet przeanalizować Twój kalendarz i podkreślić zadania o najwyższym priorytecie.
Inicjowanie usprawnień
Przyjęte standardy spowalniają Twoje działania? Potrzebujesz zweryfikować skuteczność utartych metod? Martwią Cię zwyczaje i „obejścia” stosowane przez użytkowników systemu?
AI wspiera organizacje w poszukiwaniu innowacji. Dokona za Ciebie audytu firmowych procedur i podpowie nowe, efektywniejsze metody działania. Rozpozna powtarzalne lub niepotrzebne elementy procesu i zaproponuje usprawnione rozwiązanie. Dzięki niej odkryjesz optymalny sposób na osiągnięcie założonego celu.
Rozbudowa systemu przy pomocy AI
System, z którego korzystasz, przestaje Ci wystarczać? Brakuje mu pewnych funkcji czy automatyzacji?
Sztuczna inteligencja (w pakiecie z systemem no-code), pozwala na rozbudowę funkcjonalności aplikacji na podstawie samego tylko opisu potrzeb.
Jeśli potrzebujesz nowej funkcji w systemie, wystarczy, że opiszesz jej działanie. AI wytworzy odpowiedni workflow wyłącznie na podstawie pozostawionej przez Ciebie instrukcji.
Uzyskany efekt będzie można dostosować w tradycyjny sposób (zmieniając kod lub korzystając z komponentów no-code) lub kontynuować „rozmowę” z AI. Jeżeli przygotujesz właściwy prompt, być może nie będzie jednak takiej konieczności.
<codeSummary>
Podsumowując, sztuczna inteligencja to nie tylko fascynujące narzędzie do generowania grafik, treści czy muzyki, ale przede wszystkim, potężne wsparcie dla biznesu. Jej zastosowanie w praktyce oznacza: pomoc w podejmowaniu trafnych decyzji, optymalizację działalności firmy oraz innowacyjność rozwiązań.
Jej dynamiczny rozwój otwiera przed nami perspektywy, które do niedawna trudno było sobie wyobrazić. Jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z tych nowoczesnych rozwiązań, już wkrótce zauważysz znaczącą poprawę efektywności i innowacyjności swojej działalności. Warto być gotowym na rewolucję, jaką niesie ze sobą sztuczna inteligencja, i śmiało eksplorować jej potencjał w kontekście własnego biznesu.
Zastosowanie sztucznej inteligencja w biznesie stanowi nie tylko krok w przyszłość, ale także aktualną odpowiedź na współczesne wyzwania.
Jeżeli poszukujesz partnera we wdrożeniu technologi AI, napisz do nas na adres: kontakt@codestory.pl